INŠTALÁCIA - MAKETY ĎATĽOV

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

INŠTALÁCIA


Výber umiestnenia: maketu ďatľa a žlny nainštalujeme priamo na dieru, ktorú predtým samozrejme ošetríme/ upcháme. Všetko treba realizovať mimo hniezdnej sezóny týchto vtákov. Všetky sú zákonom chránené! Makety môžeme umiestniť tiež na okraj budovy, tesne pod strechu, prípadne pri diery vytvorené ďatľom, ktorého chceme vyhnať. 

Montáž: priskrutkovanie k podkladu pomocou priložených skrutiek a hmoždiniek, hmoždiny dodávame podľa informácií o podklade (polystyrén, panel, drevo a pod.)
 
Postup: najskôr zavŕtame hmoždinky do podkladu (krok č. 1), podľa typu podkladu buď ručne (napr. do polystyrénu a nobasilu) alebo pomocou vŕtačky (napr. drevo, panel, tehla). Potom prevlečieme priložené skrutky cez diery v krídlach vtáka (makety; krok č. 2) a priskrutkujeme ich do hmoždiniek v podklade. Skrutky poriadne utiahneme

Varovanie: ide o opracovaný kovový výrobok, ale aj cez to odporúčame s ním manipulovať výhradne s ochrannými rukavicami! Makety inštalujte na diery a blízko ne len mimo hniezdneho obdobia, teda od VIII. do II. mesiaca. Všetky vtáky sú zákonom chránené a ich vyrušovanie či usmrtenie sa trestá! 

Životnosť a údržba: životnosť hliníkovej kostry a nerezových skrutiek sú desiatky rokov, životnosť vodeodolnej laminovanej fólie je 4-5 roky (vtedy začne strácať farbu, ale reálne vydrží 5-8 rokov), potom odporúčame produkt prelepiť "náhradnými fóliami". Cena novej fólie je len 10 EUR

 

Netrúfate si? Neviete si dať rady? Váhate, kde a ako makety umiestniť, aby boli účinné? Prídeme ich nainštalovať my! Alebo Vám poskytneme konakt na osvedčeného výškového pracovníka. Kontaktujte nás!
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky